מה את בלחץ, זה רק קפה.
פגישה בבית קפה היא אחת מהדרכים לבלות עם חבר קרוב או לצאת לדייט. יש שיטענו כי לשתות קפה בדייט ראשון, היא לא דרך מספיקה להיכרות, כיוון שזמן הבילוי עומד על חצי שעה בממוצע, יש אחרים שיטענו, כי קפה הוא האופציה האידיאלית לפגישה ראשונה, ולו רק בגלל שהיא צריכה להיות קלילה ולא מחייבת. מה הן היתרונות והחסרונות של שתיית קפה בדייט, ואיזה קפה נהוג ומומלץ לשתות, על כך במאמר זה.
שירותי קפה
קפה בדייט – היתרונות
היתרון העיקרי של קפה בדייט, הוא שהוא לא תמיד מתוכנן מראש, אין צורך להתלבש באופן מיוחד, לתזמן איך מעבירים ערב שלם יחד או להתחייב לערב מוצלח. כמו כן, ביציאה לבית קפה, אין צורך להשקיע סכומי כסף גבוהים, אין רגעים מביכים כאשר החשבון מגיע, או תהיות לגבי מי צריך לשלם.
שתיית קפה בדייט ראשון אינה נמשכת זמן רב, והיא מאפשרת לסיים את המפגש תוך חצי שעה- 45 דקות מבלי לפגוע באף אחד מהצדדים, לעומת זאת, ערב במסעדה, בבר או במסיבה, נמשך 4 שעות בממוצע, ומחייב תכנון ותשומת לב רבה יותר.
קפה אף מהווה פתח להמשך, דהיינו, אם לזוג הולך טוב, הם יכולים לעבור מבית הקפה להליכה בטיילת, ישיבה משותפת במסעדה, יציאה לסרט וכן הלאה. למרות שהקפה מגיע ללא אלכוהול, הוא גורם לזוג להתנהג באופן טבעי וערני במידת האפשר, ולדבר בצורה עניינית ולא מתפזרת.
כמו כן, לקפאין הקיים בקפה יש תכונות מעוררות. הוא ממריץ את זרימת הדם, מגרש תחושה של עייפות (לא נעים להיראות עייף בפגישה) ויכול לגרום לשינויים חיוביים במצב הרוח. ריחו הנפלא של הקפה, מעורר את כל החושים ומרגיע.
קפה בדייט – החסרונות
החיסרון העיקרי שיציאה לבית קפה, מלווה בדרך כלל, בחוסר בהירות לגבי טיב הפגישה: האם מדובר במפגש סתמי עם חברים או אולי ברצון אמיתי להכיר לעומק. כאשר אין תיאום בין הצדדים המגיעים לפגישה, זה עלול להוביל לאי נוחות במידה והציפיות שונות.
בנוסף, יציאה לקפה נחשבת לסתמית מדי, כיוון ולא מושקעת בפגישה מחשבה רבה, והפגישה הינה קצרה. לרוב, יציאה לבית קפה מקובלת גם בקרב בעלי עסקים, אשר מנהלים מפגשים מקצועיים וקונקרטיים בעיקר. לחיסרון זה ניתן למצוא פתרון בדמות יציאה לבית קפה, והזמנת פינוק טעים שיתלווה לקפה, ויעיד על רצון להמשיך את הפגישה.
לקפה, העשיר בקפאין, יש כמה מאפיינים אשר עלולים להעיב על מהות הפגישה, לדוגמא: הוא מעלה את לחץ הדם אשר לחוץ ממילא עקב הפגישה, הוא מגרה את רירית הקיבה, מפריע לעיכול ומגביר יציאות, ובכך הוא עלול לגרום לאי נעימות טבעית במהלך המפגש. קפאין אף עלול לגרום, בעיקר בקרב מכורים, רעידות ידיים לא רצוניות, דפיקות לב, חוסר יציבות ברגליים, כאבי ראש ועצבנות.
איזה קפה כדאי לשתות בדייט?
אם לצאת לבית קפה או לא, תוכלו להחליט בעצמכם לאחר שקראתם את שנכתב לעיל. לגבי סוג הקפה אותו מומלץ לשתות, לא נמצאו הוכחות מדעיות, אך נראה כי סוג הקפה, אכן מבטא מאפיינים ייחודיים של המזמין אותו, למשל, רוב הגברים, אשר רוצים להצטייר כחזקים ומקצועיים, יעדיפו להזמין אספרסו קצר, שחור ותכליתי, אשר מצביע על ביטחון עצמי ורשמיות.
גם נשים אשר תעדפנה להיראות חזקות ואולי קשות להשגה, תזמנה לרוב אספרסו, אך, לרוב, נשים תעדפנה להזמין קפה הפוך או נס על חלב. לפעמים ההזמנה תהיה מורכבת יותר ותכלול בקשה לחלב אחוז אחד, קפה הפוך בלי קצף או קפה בכוס זכוכית. הבחירה במשקה זה, מצביעה על רצון בחום וברוגע, ואולי על פגיעות ועדינות.
באופן סכמטי ניתן לומר, כי הזמנת שוקו תצביע על ילדותיות מסוימת, הזמנת תה צמחים כנראה תצביע על בגרות יתר, והזמנת אייס ונילה עם אייריש קרים, תצביע על תחכום ואהבת המסתורין. אז איזה קפה ראוי לשתות בדייט? התשובה לכך איננה חד משמעית, ועל כן, מומלץ להזמין את מה שאוהבים, כך שלפחות תוכלו ליהנות מהקפה.

חולמים על אספרסו בר מושלם לאירוע שלכם?