שיח הקפה
שיח הנישא לגובה של כ 15 מטרים. עד שנתו החמישית אינו מביא פרי. צמח הקפה רגיש לקרה ולמזיקים ותפוקתו היא בין 700 ל 900 גרם פולים לשיח לשנה. למרות שיש מאות זני קפה ישנם שני זנים מסחריים מרכזיים :
1. ערביקה: זן הקפה הנחשב ביותר (מהווה 75% מהייצור העולמי). קשה יותר לגידול (רגיש מאד למזיקים ולתנאי מזג אוויר) ותפוקתו נמוכה יחסית לרובוסטה. מכיל 1%-2% קפאין, טעמו  עדין מעט חמצמץ.
2. רובוסטה:  זן קפה (מהווה 75% מהייצור העולמי) עמיד יחסית נגד מחלות,  מזיקים,  תנאי מזג אוייר וקרקע ותפוקתו גבוהה יחסית לערביקה. משמש בד"כ להכנת קפה נמס ולתערובות אספרסו ( הוא זה שנותן את הקצף הזהוב למשקה האספרסו – " קרמה " ). מכיל 3%-4% קפאין, טעמו מר וסמיכותו גבוהה.

פולי הקפה
פולי הקפה הם הזרעים המצויים מתחת לשכבות הפרי. פירותיו של צמח הקפה אדומים  ודומים לדובדבנים (לכן הם גם מכונים כך).

מגדלות הקפה
צמח הקפה במקורו גדל באזורים טרופיים (אפריקה,אסיה),  הוא הובא לדרום אמריקה וכיום  ברזיל היא מגדלת הקפה מספר אחת בעולם, אחרי ברזיל ישנן קולומביה, אינדונזיה, וייטנם, מקסיקו, אתיופיה ועוד…

צרכניות הקפה
צרכניות הקפה הגדולות בעולם הן : פינלנד, שבדיה ,אוסטריה , גרמניה, ארה"ב ואיטליה.

בריסטה
שם מקצוע, או כינויו של האיש שמכין את הקפה ואת משקאות הקפה. בריסטה הוא מונח איטלקי שהשתרש בהרבה מקומות בעולם. היום יש גילדות וארגוני בריסטות המקיימים ברחבי העולם כנסים ותחרויות לבריסטה הטוב ביותר.  "בריסטה" היא אומנות נלמדת. בריסטה טוב הוא גם ברמן ויודע להכין בנוסף משקאות אלכוהוליים.

 

חולמים על אספרסו בר מושלם לאירוע שלכם?